کد خبر : 55 ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت [ ۱۹:۲۳ ]
چاپ این مطلب ذخیره فایل ارسال به دوستان

کتاب تمام نهج البلاغه به دو کتابخانه در اسپانیا اهدا شد

به گزارش «بلاغه الغدیر»، کتاب نفیس «تمام نهج البلاغه» به کتابخانه تاریخی و مهم ‘ اسکوریال’ و کتابخانه بزرگ اسلامی مادرید اهدا شد. حجت الاسلام و المسلمین «سید صادق موسوی» مولف کتاب ارزشمند «تمام نهج البلاغه» در ملاقاتی به همراه «علیرضا اسماعیلی» رایزن فرهنگی و «مهدی کریم» رایزن سیاسی سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا، […]

به گزارش «بلاغه الغدیر»، کتاب نفیس «تمام نهج البلاغه» به کتابخانه تاریخی و مهم ‘ اسکوریال’ و کتابخانه بزرگ اسلامی مادرید اهدا شد.

حجت الاسلام و المسلمین «سید صادق موسوی» مولف کتاب ارزشمند «تمام نهج البلاغه» در ملاقاتی به همراه «علیرضا اسماعیلی» رایزن فرهنگی و «مهدی کریم» رایزن سیاسی سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا، این کتاب نفیس را به کشیش «لوئیس دلبایه مرینو» مدیر کتابخانه تاریخی اسکوریال اسپانیا، اهدا کرد.
در این ملاقات حجت الاسلام و المسلمین موسوی به بیان توضیحاتی در خصوص گردآوری کتاب مذکور پرداخت و بیان داشت که کتاب مذکور حاصل حدود ۲۸ سال پژوهش در کتابخانه های مختلف در سراسر دنیا و بررسی حدود ۸۰ هزار منبع صورت گرفته است.
وی افزود: این کتاب که پیشتر به دبیرکل وقت سازمان ملل نیز اهدا شده است شامل سخنان کامل امام علی (ع) در قالب خطبه ها، نامه ها، عهدنامه ها، وصایا و غیره بوده که بر اساس ۱۲۰۰ سند و منبع معتبر گردآوری شده است.
کشیش لوئیس دلبایه مرینو نیز ضمن اظهار خرسندی از دریافت این کتاب، آن را اثری بسیار مهم و قابل استفاده برای مراجعان محقق خصوصا در حوزه اسلام شناسی در کتابخانه اسکوریال دانست و اظهار امیدواری کرد که به زودی ترجمه آن را به زبان اسپانیایی دریافت کند.
همچنین در ملاقات دیگری در روز جمعه کتاب مذکور به مدیر کتابخانه بزرگ اسلامی مادرید، خانم دکتر «ماریا آراسلی گارسیا مارتین» اهدا شد.
خانم مارتین نیز با ابراز خوشحالی از دریافت کتاب مذکور، آن را نسخه منحصر به فردی دانست و اظهار کرد که با توجه به وجود کتب مختلف در حوزه اسلام و علوم اسلامی، بدون شک وجود کتاب «تمام نهج البلاغه» موجب غنای بیشتر کتابخانه شده و در اختیار محققان مراجعه کننده قرار خواهد گرفت.

 

منبع: ایرنا
ارسال دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها
    بایگانی